***CO JE TO ROLEPLAY***

Zamčeno
Morfeus
Administrátor fóra
Příspěvky: 17

***CO JE TO ROLEPLAY***

Příspěvek od Morfeus » úte 10. dub 2018 14:45:10

Pojem ROLEPLAY
Roleplay je anglické spojení slov, v překladu hraní role. Musíte akčně reagovat na situace, které vznikly. Ovšem né jak by jste reagovali vy, ale vaše postava. Nebudete skákat po skalách, jen pro to, že vám to hra dovolí. Zkuste se vžít do dané situace, dostali jste průstřel ramenem? A máte ponětí jak moc to bolí? Nedělej ze sebe hrdinu za každých okolností. I vaše postava má hlad, city, žízeň stejně jako vy za počítačem. Namíří vám někdo na hlavu zbraní? Dokážeš si to představit v realitě? Určitě na něj nevytáhneš zbraň a nevypálíš do něj zásobník. I takové vytažení zbraně, trvá nějakou dobu. Mezitím by vám dotyčný, mohl tu hlavu provrtat tak pětkrát, za dobu vašeho vytahování zbraně. Cílem roleplaye není jenom nudný reálný svět, hra je přeci od toho, aby pobavila, a my jako admin team se snažíme co nejvíce zajistit, aby tomu tak bylo. Ačkoli z velké části, záleží právě na vás, na hráčích, kteří si hru tvoříte navzájem, je jenom na vás jako komunitu vytvoříte.

Mixing
Základní věc, kterou nejčastěji vidím u nováčků, je následující. Mixování chatů. Jsem tu od toho, aby jsem vás zasvětil do pravidel, tím nejjednodušším způsobem. Můžeme začít.Chat, neboli ''rozhovor'' ve hře, se dělí na dva základní chaty. A to OOC a IC. OOC chat, znamená Out of character, neboli mimo vaší postavu. IC chat, znamená In charakter, aneb ve vaší postavě. V kostce už dle názvu, vám musí dojít, k čemu slouží. Pokud mluvíte za vaší postavu, píšete chatem IC. Tudiž klasickým ''Tčkem'' do chatu. Tam píšete věci, jako například chcete sdělit někomu, nějakou informaci za vaší postavu. Pozdravit, poprosit, či se optat. (Nepatří sem smajlíky ani zkratky typu OMG,wtf,pl0x etc.)OOC chat, jako takový, používáte jenom pro sdělení věcí, mimo hru. Může tam patřit například to, že jdete na minutku od počítače pro pití, či na záchod. (Ovšem snažte se dodržovat nějakou aktivitu ve hře, a né chodit každou minutu pryč, a tím zdržovat RP).

Metagaming
Tím pádem, umíme rozeznávat chaty od sebe, což nás vede k dalšímu pojmu, a tím je Metagaming. V překladu... vlastně to překlad nemá. Dáme si názorný příklad, v realitě ju? Představte si, jdete po ulici, a rozběhnou se za vámi dva po zuby ozbrojení mexikánci, co vypadají poměrně nasraně, a hledají konflikt. A co uděláte ha? Vy totiž v tu dobu, nemůžete nikoho kontaktovat nijak jinak, než mobilem co máte u sebe, nenapíšete mu PMku, nevoláte s ním na TSku, ani na skypu že? Takže! To nebudete ani dělat. Jednak tím kazíte hru ostatním, a druhak i sobě. V reálu holt taky občas dostanete přes držku a nevyhnete se tomu nijak. Ponaučení? Když vás někdo bude chtít zabít, nedat někomu vědět jinak než v IC! Pokud to teda je možné, a nemáte svázané ruce a tak dále. To už jste pravděpodobně v prdeli.

Powergaming
Další chuťovkou, i těch zkušenějších hráčů, POWERGAMING. V překladu, příliš si hraní na hrdinu, něco jak v kobře jedenáct, přeletí Simír s Tomem přes cisternu plnou benzínu, bouchne za nimi celá D11 a k tomu všemu, si ten Simír odře čelo, jako by ho někdo řízl tupým kuchyňským nožem. Blbost, fail, nesmysl. V realu umřete, na místě mrtvý, spálený na uhel a při těch lepších situacích s nakřuplou lebkou, jako po lobotomii. Takže co uděláte, když vám někdo střelí do nohy? Správně, neutečete, a co když vám někdo prostřelí rameno? Správně, s největší pravděpodobností, v zážehu bolesti nevytáhnete samopal, ještě k tomu za sekundu a z tašky z tesca, a nevypálíte do něj zásobník, protože vás tím ukrutně nasral a má nad vámi výhodu. Takže? /me proletěl benzínkou, otřel zpocené čelo od horkého potu, zalepil náplastí ránu po ráně do hlavy, a jede spokojeně dál. (To opravdu ne e).

Ninja jacking
Ninja jacking, k tomu ani nic napsat nejde, jenom to co to znamená. A to je to, že nemůžete přijít za týpkem, co stojí na stopce, před hlavní silnicí, sleduje pravou stranu, potom i tu levou, a mezitím mu někdo jen tak bez /me a /do vrazí a vyhodí z auta, a odjede. Ne, to opravdu nemůžete, nejste CJ ze singlu, kde vám patří svět. Konec konců, kdo z vás naposledy tento týden, přišel k autu co se mu líbilo, nebo potřeboval zajet rychle domů, a vyhodili civilistu z auta?... Ty? Lžeš, rozhodně u toho taky nějak musíš přemýšlet, když už to uděláš, a jenom ho nevytáhneš z auta, jako nafukovací pannu. Takže auto ukrást, ale s RP! (Aby bylo jasno).

Chicken running
Chicken running, ten den, kdy po vás střílí parta hispánců a vy běháte z leva.. do prava a tak to různě střídáte. Nebo počkat, vy to neděláte? Aha. Tak to je správně, protože to je kravina. Ano správně, nesmíte uhýbat před kulkami, jako v matrixu, jenom proto že jdete těžce trefit.

Cop provoking
Ha! Jede si tak hlídka dvou šerifů, po klidné ranči. Ale pozor! V tom najednou se objeví jedinec s kolem, co má vyloženě chuť, aby byl středem pozornosti, a aby ho chytalo co nejvíce policistů, a byl nejzajímavější! Tak co udělá? Začne kolem policistů kroužit, řvát že má v prdeli nacpáno osm kilo kokainu, v podkožní kapse padesát gramů trávy, a pod jazykem papírek. Neexistuje, zamítá se. Policisté, nemají na práci jenom nováčka, co by se rád profičel co městě, jako hurikán. (Tím jsem chtěl říct, že v reálu to taky běžně neděláte, protože nechcete oplétačky s policisty, díky za pochopení).

Race mixing
Race mixing, mixování ras... Co říct? Když přijedete do města, a jste tvrdý skinhead, nezalezete za roh, protože vás hledá policie, a nepřevlečete se za.. černocha. A snad jste nad tím ani nepřemýšleli, a ani pokud jste kouzelník. Nelze. Pokud jste běloch, tak tím bělochem i zůstanete!

Trolling
Příjdete na server, dáte si nick Laura Bieber, sednete na kolo, začnete kroužit kolem mafiána, s bouchačkou za pasem, smát se mu že je to buzna, potom spokojeně odjet po svých. V realu by se vám stalo asi tohle, přijeli by jste za ním, začali kolem něj kroužit, vyslovili by jste slovo buzna, a měli díru v hlavě. Tedy pokud neumíte uhýbat kulkám viz. powergaming. (Nezesměšňujte ostatní hráče).

Quick swap
je takový super bug v GTAčku, mnozí ho znáte. Jde o to, že vy vystřílíte zásobník, zbývá vám poslední náboj, nechce se vám přebíjet, tak přehodíte zbraň na ruku, ruku na zbraň a máte zase plný zásobník. To je prostě zakázáno, a nemusíme si vysvětlovat proč asi.

Asspulling
Asspulling, chm výborně. To je v překladu, doslova vytažení z prdele. Takže na rovinu, když chcete někoho okrást, a hodláte vytáhnout zbraň, tak jí vytáhnete s roleplayem. Třeba /me vytáhl polozlatého desert deagla, s mexickými znaky na hlavni, pochromovanou spouští, postříbřenou rukojetí, odjistil pojístku a zaujmul akčně pozici střelby. Není to tak těžké, najít si key binder, kde si to nastavíte na tlačítko. Nemůžete k někomu přijít, vytáhnout si jenom tak zbraň a střílet, ale zaerpit oukéj?

Deathmatching
Nesmíte útočit na ostatní hráče, bez důvodu. Nesmíte, protože to ani v realu neuděláte, a nebo? Jdete po ulici a zmastíte dědka, protože měl berli ve tvaru hokejky vítkovic?... Ne nezmastíte. Ani nezastřelíte, ani neznásilníte. Takže tak.

Revenge kill
Revenge kill, neboli zabití z pomsty. Takže. Vykrádáte banku s nějakým gangem, přijede policie a zrovna vás zastřelí jako prvního, (třeba) a vy se tak naserete, že z té loupeže nic nebudete mít, že přijedete z nemocnice, vyberete ze skříně pušku po dědovi a zastřelíte policisty do zad. Ne e, ani to se vážení/vážené nesmí.

Bunny hopping
dejme si příklad! Ráno vztanete, kouknete na hodiny, a kurva! Zaspal jsem a potřebuju co nejdříve do práce! Takže vezmu tašku, batoh,a výjdu ven a do práce doskáču... um? Ne nedoskáčete z bodu A, do bodu B mezerníkem, jenom proto, že to je v té hře rychlejší.

Rush tazing
Rush tazing, um třešnička pro fízly všeho druhu. Nesmíte, z taseru střílet, jako by jste měli z transformers kulomet, umístěný uprostřed hrudi, plně automatický a vypálí asi tisíc ran za minutu. Zamítá se, střelit jednou, počkat chvíli, jak by asi v realu trvalo přebití taseru. Dík, a nekaž tím hru záporákům, nemůžeš přece furt vyhrávat a taky se občas netrefíš.

Car ramming
Nebourejte do ostatních aut, bez důvodu a bez RP. A ano, říkáte si, v rusku to je možné, to možná jo. Ale nejsme v rusku jasný? Dělat se to prostě nebude, kdo má potom pádit za mechanikem a platit za blbost ostatních, jasný lag se stane. Ale vymlouvat se na to nebudeme, na každou svini se voda vaří! (A stejně vám to nikdo neuvěří).

Car parking
Car parking, to je to, když někomu zaparkujete auto na tělu, on se nemůže hýbat a zdechne. To je prosím, velice neslušné a proti pravidlům. (Radši ho střelte do hlavy s roleplayem, je tam více krve a tak..).

Overkilling
To se mi nedávno stalo. Přišel černoch, namířil mi za rasistickou nadávku pistoli na hlavu. Střelil mě do hlavy a oznámil, že jsem mrtvý. Hňo, to asi né. Každý má právo RPit zranění, a vy mu ho musíte poskytnout.

Car surfing
Car surfing, oblíbená doprava na fun serverech. Ale tady nepovolená, nemůžete naskočit na střechu auta a nechat se vozit. A nedej bože u toho střílet kolem sebe, jako ruský dělostřelec. Nesmí se, chápeme se. (Snad).

Money farming
Money farming, hm, hm, hm. Máte rozjetého mafiána, bohatého. A uděláte si civilistu a potřebujete peníze, tak prostě lognete dva účty a převedete si z jednoho účtu na druhý peníze. To dá rozum.. Ale tady je to zakázáno, nesmíte to dělat. V reálu, vám taky jen tak někdo nepřevede na účet peníze, jen tak z prdele, nebo že věří, že jste to vy v jiném těle... (Snad to více rozebírat nemusím).

Water evading
Water evading, chytá vás policie, je vám v patách a už vás zkoro má. A vy, aby vám nic neudělali skočíte do vody a začnete plavat na otevřený oceán. A jak dlouho by jste takhle vydrželi v reálu plavat? Určitě celé dny, a utíkat tak policii, a celkově z RP scény. Nesmí se.

Cop Provoking
Víte o tom, že v LA si ani ti nejtvrdší gangsteři neotevřou pusu na příslušníka LAPD? Víte o tom, že když v LA vystřelíte na policistu, bude z vás asi po pěti minutách cedník spolu s přáteli kteří stříleli? Jelikož se objeví celá mísa dalších příslušníků SWAT jednotky etc. Víte o tom, že jakkoliv neuposlechnout příslušníka LAPD, je trestné samo o sobě a už jen, když vám udělí pokyn a vy se rozejdete například proti němu, má právo vás neutralizovat? Víte o tom, že před PD nesmíte mít ruce ani v kapsách? Pakliže tak učiníte bere se to jako ohrožení, nikdo nikdy neví co tam můžete mít za zbraň. Víte o tom, že jakýkoliv fyzický kontakt na PD( např, tyčí) vede až k střelbě na subjekt? Něco vám na závěr řeknu, tady nejsem v České Republice, tady si možná na PD pusu otevřete, ale věřte nebo ne, v LA tomu tak není. A pakliže máte nějaké pochyby, rozhodně vám doporučuji nějaký dokument. Střelba po policistech v LA je samo o sobě sebevražda pro gang, proto tam policisty respektují jak to jenom jde. Radši se nechají prohledat a nechají si sebrat drogy, než by po nich začali střílet. Co mě donutilo zavést toto pravidlo? Asi devadesát procent příslušníků PD a nutkání dovést server ke špičkové úrovni. Tímto neznevýhodňuji gangy, ale pouze poukazuju na realitu kterou, jakož to na RP HC serveru, jako takovém musíme realizovat.

Zamčeno

Zpět na „Pravidla“